Zahradní nábytek

Zahradní nábytek je vlastně to samé jako venkovní nábytek. Zahradní nábytek prošel poslední léta obdobným vývojem jako zahrady. Zahrady už neslouží pouze k procházení slepiček nebo pěstování zeleniny. Dnes má zahrada většinou i relaxační využití a k tomu určitě venkovní (zahradní) nábytek patří.

Zahradní nábytek se pak dále dělí dle použití, výdrže a použitých materiálů. Základní jsou:

Kovový zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek

Ratanový zahradní nábytek

Každý z uvedených zahradních nábytků má své přednosti, každý vyžaduje jinou údržbu a o tom se dozvíte v následujících článcích...


 

Plastový zahradní nábytek - má své výhody

Příjemné teplé dny jsou tady a lidé veškerý svůj volný čas věnují údržbě zahrady.  A jaký je v letošním roce trendy zahradní nábytek? U klasického venkovního stavení se nejlépe vyjímají rustikální doplňky. U moderní novostavby je patřičnější postavit na pozemek kovový či plastový zahradní nábytek.

Je dřevěný zahradní nábytek ze surových špalků správná volba?

Když jsem byl malý kluk, rodiče vlastnili zvláštní odrůdu zahradního nábytku. Veškerá zahradní posezení probíhala u části kmene (česky špalku) obrovského průměru (určitě více než 100cm). Ještě dnes si vzpomínám jak se s ním táta s několika chlapi nadřel, než ho dostali na zahradu na zvolené místo.

Téměř věčné zahradní lehátko

Nějaké zahradní lehátko do základní výbavy vaší domácnosti bezpochyby patří. Zahradní lehátko určitě využijete k relaxaci nebo bezva letnímu opalování. Mám pro vás malý tip...

Skandální ceny pro plastový zahradní nábytek? Jde to!

Plastový zahradní nábytek
Posezení s přáteli v letním období na zahradě je velmi příjemné, a proto se snažíme vybírat kvalitní a pohodlný zahradní nábytek. Není dobré se ohlížet pouze na cenu, což se vám vymstí při samotném užívání. A to platí především u plastového zahradního nábytku.