Postele, jak na ně?

Postele, jak na ně?

Při vybírání postele se vyplatí pamatovat na základní pravidla pro kvalitní spaní. Ideální šířka dvojlůžka je 180 centimetrů, ale v oblibě zůstává i šíře 160 cm. Délka poste bývá z pravidla dva metry, ale i pro velmi vysoké postavy existují atypické rozměry. Určitě si při nákupu přidejte k výšce těla dostatek centimetrů, abyste měli při spánku pohodlí. Další nezbytnou podmínkou kvalitního spánku jsou matrace, které jsou dnes na trhu v nepřeberném množství nejrůznějších typů. Jaké matrace vybrat, latexové, pružinové, pěnové, nebo taštičkové? Výběr záleží na vaší váze a zdravotním stavu i na tom, jestli bude matrace sloužit ke každodennímu spaní nebo jen k přespání čas od času.

A kam s věcmi?

Válendy s úložnými prostory, které se někdy můžou dělit na více komor, jsou kvalitní a dostupné. V menších pokojích je velmi oceníte, nabízí totiž spoustu dodatečného úložného místa. Při jejich vybírání zvolte takovou, která má matraci uloženou na klasickém roštu. Rošt zajistí dostatečné větrání matrací.

Co čalouněné postele? Přinesou eleganci a luxus za přijatelnou cenu přímo do vaší ložnice!

Přebývali jste v době studií na internátě nebo na kolejích? Vzpomínáte s hrůzou na starou, rozvrzanou a nepohodlnou válendu, ze které jste ráno co ráno vstávali jak po noci na stromě? Nespojujte si dnešní moderní čalouněné postele s takovými reprezentanty dob dávno minulých. Vůbec nejsou nepohodlné, opak je pravdou. Čalouněné postele již nabízí stejný komfort jako klasická lůžka.

Otevírací mechanismus kvalitních postelí je natolik vyvážený, že jej může otevřít i malé dítě a zároveň krásně drží v otevřené poloze a nepadá dolů.

Design čalouněnek.

Čalouněné postele najdeme v nepřeberném množství designů, klasické, moderní, s oblými tvary i ostře řezané. Některé můžou být v UFO designu s módním LED osvětlením nebo luxusní kruhové, či oválné. Výběr tak záleží jen na vašem vkusu, prostoru v bytě a finančních možnostech.

Většina čalouněných postelí má čela. V nohou postele má čelo hlavně estetickou funkci a v malých místnostech je někdy na obtíž, tak čelo u hlavy je velmi praktické a zaručuje pocit bezpečí a kvalitní spánek. Pohodlně si o něj opřete polštář při četbě a navíc vás chrání před chladnou a hrubou zdí. Navíc samozřejmě čalounění funguje i jako designový prvek. Má totiž širokou škálu barevných variant a vzorů. Přináší však také jednu starost s údržbou.