Jak vybrat garnýž?

Jak vybrat garnýž?

 

Ten kdo si potrpí na závěsy se záclonami, musí mít ve svém bytě garnýže. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, tak garnýže tvoří nedílnou součást každého interiéru, dotváří skvělou dekoraci moderního bytu. I jejich výběr má svá specifika. Není se možné poohlížet po garnýžích s určitou délkou, ale je třeba brát ohled i na jiné vlastnosti. Je tedy třeba dbát na správnou barevnost, provedení a materiál, ze kterého je zpracována. Pokud hledáte jedny z nejkvalitnějších garnýží, tak je třeba se poohlížet a hledat garnýže. Pomůckou může být to, že do moderních domácností se užívá spíše nerez. Zatímco dřevěné garnýže se více hodí do interiérů, kde převládá dřevo, tím jsou chaty nebo roubenky.

A jak takovouto garnýži namontovat a cena?

Montáž kovové garnýže je velmi jednoduchá, provádí se hmoždinkami do zdi. Pomocí vrtačky se vyvrtají dva otvory pro připevnění garnýže. Do děr se přidělá držák do zdi, který se pouze utáhne. Poté stačí nasadit tyč s kroužky a opět utáhnout. Nakonec se nasadí i koncovky, které je možné vybírat z nepřeberného množství a druhů.

Je třeba si ale uvědomit, že garnýž je velmi důležitým prvkem, a že se na ni budete vzhledem k životnosti našich výrobků dívat třeba i celý život. Je tedy dobré zvolit určitě kvalitní a dražší garnýž, jelikož levné a nekvalitní garnýže nevydrží příliš dlouhou dobu.