masiv | spárovka | nábytek z masivu

nábytek z masivku, spárovka na nábytek-sibera.czNábytek z masivu
 

Masivní dřevo vždy bylo, je a bude nejžádanějším materiálem při výrobě nábytku. Je to pro jeho vlastnosti estetické, fyzikální a mechanické. Pomocí masivního dřeva lze vytvořit v interiéru jedinečnou, příjemnou atmosféru.

Spárovka
 

Spárovka jsou slepené hranoly masivního dřeva. Spárovka se vyrábí proto, že dřevo zůstává "živým" materiálem, který neustále pracuje. Jednotlivé hranoly v desce by měly mít léta pootočená tak, aby se deska nekroutila. I přez největší snahu ale toto nelze úplně vyloučit. Desky z masivního dřeva se proto nikdy nepoužívají samostatně. Každý díl je vždy připevněn k nějaké konstrukci. Stolové desky jsou připevněny ke konstrukci stolu, každý díl korpusu skříně je připevněn ke dvěma sousedním apod..

Textura masivního nábytku
 

Textura - nazývaná také kresba dřeva nebo fládr závisí na struktuře a přirozených barevných rozdílech dřeva. Pod slovem textura se rozumí průběh letokruhů a směru vláken, jádrové a bělové dřevo, póry dřeva apod... Textura dřeva je viditelná na první pohled a je na každém kousku dřeva jiná, tím je masivní dřevo naprosto unikátní. I když objednáte dvě stejné skříňky, vždy budete mít doma originál.

Povrchové úpravy masivu
 

Povrchové úpravy se provádějí stejné, jako u dýhy nebo biodesky.